Szanowni Państwo,

dziękujemy za wszystkie nadesłane prace.

Lista filmów i autorów zakwalifikowanych do pokazu konkursowego zostanie opublikowana do 30 kwietnia 2018 r. Do 11 maja br. będziemy oczekiwać na zgłoszenia osób i grup, które zakwalifikowały się do pokazu i chcą wziąć udział w warsztatach (szczegóły wkrótce). Szczegóły dotyczące harmonogramu Festiwalu, zamieścimy wraz z listą zakwalifikowanych filmów.

Na profilu Festiwalu na Facebooku,  znajdziecie Państwo najświeższe wiadomości i ciekawostki z festiwalowego „frontu”. Zaglądajcie też na naszą stronę.

Wszelkie uwagi i pytania dotyczące Festiwalu kierujcie Państwo na adres j.forfa@mdk.bialystok.pl oraz e.malyszko@mdk.bialystok.pl

Biuro organizacyjne Festiwalu - Elwira Małyszko i Jacek Forfa.

Organizator

logoMDK ok male

facebook

Honorowe patronaty

mennn

herb honorowy patronat jpg

Historia konkursu

Konkurs organizowany jest od 2006 roku. Pierwsza edycja ograniczyła się do białostockich placówek. Kolejne miały zasięg wojewódzki i skierowane były do placówek edukacyjnych i pracy pozaszkolnej. Od 2010 roku konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbywa się w cyklu dwuletnim.
Jesteśmy jedyną instytucją w województwie podlaskim, która chce promować sztukę amatorską. Imprezy takie jak „Digitalia” i „Graficzny Białystok” promują osoby z pewnym bagażem doświadczeń artystycznych. Nasz konkurs stawia na osoby nieznane, mające problem z przebiciem się do szerszego kręgu odbiorców. Konkurs ma być medium, które pokaże, że w twórczości amatorskiej jest szereg uzdolnionych, twórczych i wrażliwych osób. Chcemy je promować, pobudzać do dalszego rozwoju, odciągnąć od bezproduktywnej zabawy na rzecz twórczej pracy.
Służyć temu mają filmy instruktażowe, wspólna praca warsztatowa pod okiem fotografów, filmowców, grafików – słowem osób, które tworzą i poszukują nowych możliwości - obszarów sztuki - w animacji, grafice i filmie dokumentalnym.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved. MDK Białystok