Szanowni Państwo

rozpoczynamy kolejną edycję Festiwalu. Pozostajemy przy dwóch kategoriach wiekowych (do lat 16 i do lat 21) i konkursowych (animacja i film dokumentalny).

Festiwal objęli honorowym patronatem: Minister Edukacji Narodowej oraz Prezydent Miasta Białegostoku. Wszystkie aktualne informacje (regulamin oraz elektroniczną kartę zgłoszenia) o konkursie znajdziecie Państwo na stronie w poszczególnych zakładkach.

W związku z pytaniami informujemy, że autorem pracy może być kilka osób, o ile ich praca nie jest wykonana podczas działań okołofestiwalowych, w których uczestnik brał udział. W przypadku nagrodzenia takiej pracy, autorzy otrzymują jedną nagrodę i indywidualny dyplom.

Zachęcamy Was gorąco do przesyłania swoich filmów i animacji.

Zachęcamy do polubienia naszego profilu na Facebooku gdzie znajdziecie najnowsze wydarzenia festiwalowe.


Wszelkie uwagi i pytania, kierujcie Państwo na adres j.forfa@mdk.bialystok.pl

Organizator

logoMDK ok male

facebook

Honorowe patronaty

mennn

herb honorowy patronat jpg

Historia konkursu

Konkurs organizowany jest od 2006 roku. Pierwsza edycja ograniczyła się do białostockich placówek. Kolejne miały zasięg wojewódzki i skierowane były do placówek edukacyjnych i pracy pozaszkolnej. Od 2010 roku konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbywa się w cyklu dwuletnim.
Jesteśmy jedyną instytucją w województwie podlaskim, która chce promować sztukę amatorską. Imprezy takie jak „Digitalia” i „Graficzny Białystok” promują osoby z pewnym bagażem doświadczeń artystycznych. Nasz konkurs stawia na osoby nieznane, mające problem z przebiciem się do szerszego kręgu odbiorców. Konkurs ma być medium, które pokaże, że w twórczości amatorskiej jest szereg uzdolnionych, twórczych i wrażliwych osób. Chcemy je promować, pobudzać do dalszego rozwoju, odciągnąć od bezproduktywnej zabawy na rzecz twórczej pracy.
Służyć temu mają filmy instruktażowe, wspólna praca warsztatowa pod okiem fotografów, filmowców, grafików – słowem osób, które tworzą i poszukują nowych możliwości - obszarów sztuki - w animacji, grafice i filmie dokumentalnym.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved. MDK Białystok