KOMUNIKAT POKONKURSOWY

Szanowni Państwo,

kolejna edycja Festiwalu za nami. Odwiedziło nas blisko 40 osób z całej Polski, które uczestniczyły w naszych wydarzeniach: prezentacji filmów Jury, przeglądzie konkursowym, warsztatach, „Dobranocce pod chmurką”. We wszystkich festiwalowych wydarzeniach brało udział blisko tysiąc osób - to imponujące.

Po raz pierwszy nasze działania obserwowali internauci na naszym profilu na Facebooku i, jak widać po wynikach, to najlepsza i najszybsza forma przekazywania naszych informacji.

Wiele przyjemnych chwil towarzyszyło naszej „Dobranocce…”, w której dzielnie brało udział najmłodsze pokolenie miłośników polskiej animacji. Wielu z nich nie wytrzymało dwugodzinnego „maratonu”, więc kocyki i poduszki przyniesione przez rodziców spełniły swoją funkcję, pozwalając na krótki, plenerowy sen - oczywiście w bajkowym klimacie z Reksiem, Gąską Balbinką oraz Bolkiem i Lolkiem w rolach głównych.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Gorące słowa podziękowania oraz gratulacje - za profesjonalizm, zaangażowanie, opiekę dydaktyczną oraz twórczą inspirację - kierujemy w stronę opiekunów i nauczycieli, doceniając wysiłek i poświęcenie, jakie wkładacie Państwo w edukację dzieci i młodzieży. Autorom prac nienagrodzonych życzymy uznania jurorów w następnych konkursach. Pamiętajcie, że sukces jest na wyciągnięcie ręki, potrzeba tylko wytrwałości i Waszej ciężkiej pracy, bo dowcip, lekkość obserwacji i talent już macie.

Serdecznie zapraszamy już dzisiaj do udziału w następnej edycji Festiwalu w 2018 roku.

Do zobaczenia!

Organizator

logoMDK ok male

facebook

Honorowe patronaty

mennn

herb honorowy patronat jpg

Historia konkursu

Konkurs organizowany jest od 2006 roku. Pierwsza edycja ograniczyła się do białostockich placówek. Kolejne miały zasięg wojewódzki i skierowane były do placówek edukacyjnych i pracy pozaszkolnej. Od 2010 roku konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbywa się w cyklu dwuletnim.
Jesteśmy jedyną instytucją w województwie podlaskim, która chce promować sztukę amatorską. Imprezy takie jak „Digitalia” i „Graficzny Białystok” promują osoby z pewnym bagażem doświadczeń artystycznych. Nasz konkurs stawia na osoby nieznane, mające problem z przebiciem się do szerszego kręgu odbiorców. Konkurs ma być medium, które pokaże, że w twórczości amatorskiej jest szereg uzdolnionych, twórczych i wrażliwych osób. Chcemy je promować, pobudzać do dalszego rozwoju, odciągnąć od bezproduktywnej zabawy na rzecz twórczej pracy.
Służyć temu mają filmy instruktażowe, wspólna praca warsztatowa pod okiem fotografów, filmowców, grafików – słowem osób, które tworzą i poszukują nowych możliwości - obszarów sztuki - w animacji, grafice i filmie dokumentalnym.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved. MDK Białystok