Szanowni Państwo,

plakat-bez-programu-na-stronedziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Otrzymaliśmy 121 animacji i filmów 393 autorów z 42 placówek m.in. Żor, Zielonej Góry, Białegostoku, Warszawy, Rzeszowa, Chorzowa, Bydgoszczy, Świnoujścia, Lublina, Starachowic, Moniek, Gliwic, Krakowa, Sanoka, Radziłowa, Śremu, Radomska, Grodziska Mazowieckiego, Kolna, Ożarowa Mazowieckiego, Legnicy, Redy, Piotrkowa Trybunalskiego, Skierniewic, Boruszyna, Dąbrowy Górniczej, Cedrów Wielkich, Jarocina, Jaworzna, Katowic, Poznania, Słupna i Kwidzyna.

Lista filmów i autorów zakwalifikowanych do pokazu konkursowego zostanie ogłoszona 10 maja (wtorek). Do 16 maja będziemy oczekiwać na zgłoszenia osób, które zakwalifikowały się do pokazu i chcą wziąć udział w warsztatach nad materiałem dźwiękowym (rozumianym jako linia melodyczna), które poprowadzi Rafał Rozmus (polskikompozytor, dyrygent, doktor muzykologii) oraz warsztatach dubbingu, które poprowadzi Maria Brzostyńska (reżyser i właścicielka studia dubbingu). Szczegóły dotyczące kosztów pobytu, jak również harmonogram Festiwalu, zamieścimy wraz z listą zakwalifikowanych filmów.

Został uruchomiony profil Festiwalu na Facebooku https://www.facebook.com/FFDM-Animakcja-841335712642905, gdzie znajdziecie najświeższe wiadomości i ciekawostki z festiwalowego „frontu”. Zaglądajcie też na naszą stronę.

Wszystkich uczestników konkursu i mieszkańców Białegostoku zapraszamy 3 czerwca (piątek) o godz. 20.45 na parking przy Publicznym Gimnazjum nr 13 w Białymstoku na „Dobranockę pod chmurką”, czyli plenerowy pokaz bajek Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej z lat 1950-2000. Przyjdźcie całymi rodzinami, żeby wspólnie powspominać polskich bajek czar.


Wszelkie uwagi i pytania dotyczące Festiwalu kierujcie Państwo na adres j.forfa@mdk.bialystok.pl oraz e.malyszko@mdk.bialystok.pl

Biuro organizacyjne Festiwalu - Elwira Małyszko i Jacek Forfa.

Organizator

logoMDK ok male

facebook

Honorowe patronaty

mennn

herb honorowy patronat jpg

Historia konkursu

Konkurs organizowany jest od 2006 roku. Pierwsza edycja ograniczyła się do białostockich placówek. Kolejne miały zasięg wojewódzki i skierowane były do placówek edukacyjnych i pracy pozaszkolnej. Od 2010 roku konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbywa się w cyklu dwuletnim.
Jesteśmy jedyną instytucją w województwie podlaskim, która chce promować sztukę amatorską. Imprezy takie jak „Digitalia” i „Graficzny Białystok” promują osoby z pewnym bagażem doświadczeń artystycznych. Nasz konkurs stawia na osoby nieznane, mające problem z przebiciem się do szerszego kręgu odbiorców. Konkurs ma być medium, które pokaże, że w twórczości amatorskiej jest szereg uzdolnionych, twórczych i wrażliwych osób. Chcemy je promować, pobudzać do dalszego rozwoju, odciągnąć od bezproduktywnej zabawy na rzecz twórczej pracy.
Służyć temu mają filmy instruktażowe, wspólna praca warsztatowa pod okiem fotografów, filmowców, grafików – słowem osób, które tworzą i poszukują nowych możliwości - obszarów sztuki - w animacji, grafice i filmie dokumentalnym.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved. MDK Białystok