KOMUNIKAT POKONKURSOWY

Szanowni Państwo!

Zgodnie z obietnicą publikujemy dzisiaj komunikat pokonkursowy (zakładka „Komunikaty”). Prosimy o jego uważne przeczytanie i przesyłanie nam swoich uwag. Nie będziemy jeszcze publikować nagrodzonych prac, by rozbudzić Waszą ciekawość.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym, a także osobom, których grafiki znalazły się na wystawie pokonkursowej - to też wielkie wyróżnienie. Gorące słowa podziękowania oraz gratulacje kierujemy w stronę opiekunów i nauczycieli, doceniając Wasz wysiłek i poświęcenie, jakie wkładacie w edukację dzieci i młodzieży.

Autorom prac nienagrodzonych życzymy uznania jurorów w następnych konkursach. Pamiętajcie, że nie można się poddawać i zniechęcać początkowym brakiem sukcesów.


Serdecznie zapraszamy wszystkich 26 kwietnia 2014 roku o godz. 1000 na uroczystość wręczenia nagród oraz otwarcie wystaw: grafik – laureatów konkursu oraz komiksu – Damiana Zajko. 


Wszystkie osoby nagrodzone oraz instruktorów prosimy o jak najszybszą informację, czy pojawicie się Państwo na uroczystości i weźmiecie udział w warsztatach, do czego gorąco zachęcamy. Przypominamy, że pierwszeństwo w warsztatach mają osoby nagrodzone i ich instruktorzy, a dopiero potem zakwalifikowani do wystawy i pozostali uczestnicy konkursu.

Serdecznie pozdrawiamy.

 

Organizator

logoMDK ok male

facebook

Honorowe patronaty

mennn

herb honorowy patronat jpg

Historia konkursu

Konkurs organizowany jest od 2006 roku. Pierwsza edycja ograniczyła się do białostockich placówek. Kolejne miały zasięg wojewódzki i skierowane były do placówek edukacyjnych i pracy pozaszkolnej. Od 2010 roku konkurs ma zasięg ogólnopolski i odbywa się w cyklu dwuletnim.
Jesteśmy jedyną instytucją w województwie podlaskim, która chce promować sztukę amatorską. Imprezy takie jak „Digitalia” i „Graficzny Białystok” promują osoby z pewnym bagażem doświadczeń artystycznych. Nasz konkurs stawia na osoby nieznane, mające problem z przebiciem się do szerszego kręgu odbiorców. Konkurs ma być medium, które pokaże, że w twórczości amatorskiej jest szereg uzdolnionych, twórczych i wrażliwych osób. Chcemy je promować, pobudzać do dalszego rozwoju, odciągnąć od bezproduktywnej zabawy na rzecz twórczej pracy.
Służyć temu mają filmy instruktażowe, wspólna praca warsztatowa pod okiem fotografów, filmowców, grafików – słowem osób, które tworzą i poszukują nowych możliwości - obszarów sztuki - w animacji, grafice i filmie dokumentalnym.

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved. MDK Białystok